Okyanus
http://okyanus.anatolianrock.com
Okyanus'tan video
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
Aklımız başımıza ne zaman gelir?

Anket sorusu: Sizce bizim aklımız ne zaman gelir?

Katlımcılarımızın %36sı kaybedince seçeneğine oy göndermiştir. Bunu, %29luk oy oranı ile gelmiyebilir ve %14lük oy oranı ile yumurta kapıdayken seçenekleri izlemiş; tuvaletteyken, acı çekince ve hiç gitmez seçenekleri %7şer eşit oy oranı alırken, yataktayken seçeneğine ise oy veren çıkmamıştır. Bunlara göre sonuç:

Aklımız başımıza yataktayken gelir diyenler %0
Aklımız başımıza tuvaletteyken gelir diyenler %7
Aklımız başımıza yumurta kapıdayken gelir diyenler %14
Aklımız başımıza acı çekince gelir diyenler %7
Aklımız başımıza kaybedince gelir diyenler %36
Aklımız başımıza hiç gelmiyebilir diyenler %29
Aklımız hep başımızdadır hiç gitmez diyenler %7

Aklımızın başımıza kaybedince geleceğini düşünen büyük çoğunluğu umutsuzlar olarak değerlendirebiliriz. Çünkü herkesin bildiği gibi, hayatta kaybedilenler bir daha geri gelmez. Dolayısıyla kaybettikten sonra gelen aklın kimseye pek bir yararı olmaz. Böyle düşünenlere %29luk hiç gelmeyebilir seçeneğini de eklersek, aklımızın başımıza gelmesi konusunda umutsuz olanlarımızın oranı %65 gibi önemli bir dilimi oluşturmaktadır.

Buna karşılık diğer %35lik kesimi ise, aklımızın belki geç ama, geri dönülmez olmayan bir noktada başımıza geleceğini düşünen umutlu kesim oluşturmaktadır.

Herkes, yataktayken aklımızın, başımızın dışında bir yerlerde dolaştığında hemfikir olmuştur. Bununla birlikte, atasözüne atıf yapan tuvaletteyken esprisine oy veren %7lik bir kesimi şakacılar olarak niteleyebilirsek, bunlara, aklımız hep başımızdadır hiç gitmez seçeneğine oy veren %7lik kesimi de rahatlıkla ekleyebiliriz.

Saygılarımızla…

[Haberin Eklenme Tarihi: 12.06.2006]

Haberlerin Tamamı >>