Okyanus
http://okyanus.anatolianrock.com
Okyanus'tan video
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
Aşk öldü mü?

Sayfamızda yayınladığımız ve takipçi arkadaşlarımızın teveccüh gösterip oy kullandıkları anketlerin, yanda resmi görülen genel kurul tarafından, gene yanda resmi görülen koşullarda değerlendirilmesi sonucunda ortaya çıkan durumları özet halinde yayınlamaya devam ediyoruz.

Anket 2: Sizce aşk öldü mü?

Katlımcıların %27si aşk asla ölmez, %27si de niye ölsün ki seçeneğine oy göndermiştir. Buna karşılık, %27si aşk mı o da ne, %13ü maalesef öldü ve kalan %6sı da can çekişiyor seçeneklerini değerlendirmiştir. Sonuç:

Aşkın can çekiştiğini düşünenler %6
Aşkın öldüğünü düşünenler %13
Aşkın ne olduğunu bilmeyenler %27
Aşkın ölmesi için bir sebep görmeyenler %27
Aşk asla ölmez diyenler %27


Buradan hareketle, can çekişiyor+maalesef öldü+aşk mı o da ne seçeneklerini “negatif alan” olarak değerlendirirsek, bu üç seçeneğin toplamı olan %46lık kesim aşk konusunda olumsuz yönde oy kullanırken; buna karşılık, niye ölsün ki+asla ölmez seçeneklerini de “pozitif alan” olarak değerlendirirsek, bu iki seçeneğin toplamı olan %54lük kesim de aşk konusunda olumlu yönde oy kullanmıştır. Buna göre karşımıza şöyle bir sonuç çıkmaktadır:

Aşk konusunda olumlu düşünenler %54
(niye ölsün ki + asla ölmez seçeneklerinin toplamı)

Aşk konusunda olumsuz düşünenler %46
(can çekişiyor + maalesef öldü + aşk mı o da ne seçeneklerinin toplamı)


Elbetteki farklı çapraz değerlendirmeler yapılabileceği açıktır. Örneğin, aşkın can çekiştiğini düşünenlerin aynı zamanda yaşayabileceğine ilişkin umutları olduğu düşünülerek bu kesimi olumlu alana almak ve %60lık bir umut besleyenler ve %40lık umutsuzlar istatistiği elde etmek mümkündür. Ayrıca aşk mı o da ne seçeneğini işaretleyenler arasında hiç aşık olmamışlar kadar, uzun süredir “işlerin kesat” gittiği kişiler de olabileceği düşünülerek bu kesimden de umutlular ayıklanabilir. Buna karşılık niye ölsün ki seçeneğini işaretleyenler arasında aslında aşkı çoktan yitirip de hem toplumumuzda hem de kendi hayatında olup bitenlerin farkında olmayanlar olabileceği ayırdedilip, bunlar da en umutsuzlar kategorisinde değerlendirilebilir vb. Ancak biz bu kadarla sınırlıyoruz.

Saygılarımızla…

[Haberin Eklenme Tarihi: 09.03.2006]

Haberlerin Tamamı >>